SR Jarosław
Ogłoszenie Km 725/23, I Co 996/23
Przyjazny pokój przesłuchań SRJarosław
Przyjazny pokój przesłuchań to pomieszczenie przeznaczone i specjalnie przystosowane do prowadzenia przesłuchań małoletnich w trybie art.185a – 185c ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz.U.2025.46 t.j).
„Przyjazny pokój przesłuchań” składa się z trzech oddzielnych pomieszczeń:
- pokoju przesłuchań: pomieszczenia przeznaczonego dla osoby przesłuchiwanej, przesłuchującego oraz psychologa,
- pokoju technicznego: pomieszczenia przeznaczonego dla stron oraz innych osób uprawnionych. Pomieszczenie wyposażone jest w specjalistyczny sprzęt audiowizualny do rejestracji dźwięku i obrazu z przesłuchania.
- poczekalni.
Rezerwację terminu czynności przesłuchania w „Niebieskim pokoju” należy zgłaszać drogą e-mailową sad@jaroslaw.gov.pl
Przyjazny pokój przesłuchań znajduje się w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu przy ul. Czarnieckiego 4 parter pok. nr 9.
Pokój przesłuchań dostosowany jest do potrzeb dziecka oraz wymogów wymiaru sprawiedliwości, wyposażony jest w kamery, mikrofony oraz zestawy nauszne pozwalające na bezpośrednie porozumiewanie się między pokojem technicznym, a osobą przesłuchującą lub psychologiem. Pokój umeblowany został w sposób zapewniający komfortowe przebywanie w nim osoby przesłuchującej. Przyjazny pokój przesłuchań wyposażony jest w sprzęt audio-wideo pozwalający rejestrować przesłuchanie oraz sporządzić zapis w systemie ReCourt Services.
OGŁOSZENIE VI Kampania Przeciw Przemocy
Harmonogram dyżurów kuratorów sądowych
Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji - harmonogram dyżurów
PROJEKT PN. „ZAPEWNIENIE DOSTĘPU DO WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI”
Projekt pn. „Zapewnienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości dla osób z niepełnosprawnościami”
Sąd Rejonowy w Jarosławiu współuczestniczy w realizacji ww. Projektu w zakresie dostosowania budynku Sądu Rejonowego w Jarosławiu.
Projekt pn. „Zapewnienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości dla osób z niepełnosprawnościami” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Termin realizacji projektu: listopad 2023r.
Przewidywany koszt realizacji projektu: 35 000 000,00 zł
Szacowany wkład UE 29 498 000,00 zł
Cel projektu: Zapewnienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości dla osób
z niepełnosprawnościami poprzez zwiększenie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej do sądów oraz podniesienie kompetencji pracowników wymiaru sprawiedliwości w zakresie wiedzy związanej z potrzebami osób z niepełnosprawnościami.
Wszystkie działania podejmowane w ramach projektu realizowane są przez podmioty zewnętrzne. Zespół Projektowy, którego członkami są pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości, pełni funkcję nadzorczo-merytoryczną.
Planowane efekty: poprawa dostępności do wymiaru sprawiedliwości dla osób z niepełnosprawnościami.